תהליך הפיתוח מחקר והשראה

המחקר (Research) הינו השלב השני בתהליך הפיתוח במכון,  המבוסס על  מתודלוגיית עיצוב ממוקד במשתמש, כדי לפתח פתרונות אפקטיביים עבור חלק מהאתגרים המורכבים עימם אנו מתמודדים, לפעמים כדי להבין ולנתח לעומק את הסוגיה, את שורשיה, את המרכיבים שלה והקשר ביניהם, לפעמים גם  את הרקע התיאורטי הקשור אליה. במקרה זה, לפני ש״נקפוץ״ לפיתוח הפתרון, נחקור את הנושא.

מחקר בסיסי ומחקר יישומי

מחקר בסיסי חוקר סוגיה או שדה מסויים, במטרה לשפר את ההבנה שלנו ולפתח את גוף הידע הקשור לשדה זה. מבצעים אותו גם כאשר אין אופק יישומי ברור או אתגר מדוייק איתו מתמודדים.
מחקר יישומי נועד ליצור תשתית ידע הנדרשת לצורך פיתוח מענה לאתגר או הזדמנות ברורה. במכון הדמוקרטי אנחנו מתמקדים בעיקר במחקר יישומי.

בין מחקר ללמידה

יש קשר הדוק בין ״מחקר״ לבין ״למידה״. כל תהליך מחקר, גם אם הוא מיועד לצורך פיתוח ממוקד, הוא בהגדרה הזדמנות ללמידה אישית של המעורבים בו, או למידה ארגונית של הארגון כולו. כדי שאכן המחקר יניב למידה ארגונית, חשוב לתעד את תוצאותיו ולהנגיש אותם בצורה שימושית לטיפול גם באתגרים עתידיים של העתיד ולא רק באתגר הנוכחי.

מהי שאלת המחקר?

״ניסוח הבעיה חיוני לפעמים יותר מפתרונה״   אלברט איינשטיין
מחקר, גם מחקר בעומד בפני עצמו וגם מחקר שמתבצע כשלב בתהליך הפיתוח, מתחיל בשאלת מחקר, סוגיה שרוצים לבדוק. מחקר טוב מתחיל בשאלה טובה. שאלה מאד מצומצמת עלולה להניב תובנות מצומצמות,  שיביא למרחב פתרונות..מצומצם (הפתרונות שמתחת לפנס). שאלה רחבה עשויה להניב תובנות רחבות, מזויות שונות ומפתיעות, שאולי יביאו לפתרונות בלתי צפויים.

תהליכים וכלים לביצוע מחקר

אפשר להשתמש במספר תהליכים וכלים כדי לחקור סוגיה מסויימת. האנושות השכילה לפתח גוף ידע ענק על מחקר, ואוסף גדול של גישות, מתודולוגיות, שיטות וכלים לביצוע מחקר. כאן נזכיר מספר תהליכים וכלים בהם אנו עושים שימוש תכוף:

מידענות

כדי לפתח פתרון חדש לאתגר מסוים, לפעמים נרצה לאתר מידע רלוונטי. למשל מידע על:

  • האופן בו אתגר זה בא לידי ביטוי בשדות פעולה דומים ושונים
  • האופן בו מתמודדים עם האתגר בארגונים ובנסיבות דומות ושונות
  • רקע תיאורטי בהקשר לאתגר או לכיווני פיתוח אפשריים
  • פתרונות שכבר פותחו בארץ ובעולם
  • מידת ההצלחה של פתרונות אלו והגורמים שהביאו להצלחה/כישלון

מידענות היא התהליך השיטתי והמקצועי בו המידען מגדיר את צרכי המידע המדויקים, מאתר את מקורות המידע, ומארגן ומנגיש את המידע באופן שימושי למפתחי הפתרונות.
את המידע אפשר לאתר במאגרי מידע מקצועיים, בעולם הידע האינטרנטי (חיפוש גוגל) וכן במאגר הידע של המכון – חלקו מתועד במסמכים וחלקו נמצא בראשים של העובדים.

ראיונות

ראיונות עם בעלי עניין על נושא המחקר. אפשר לראיין למשל מומחים או לקוחות מהארגון בו/עבורו מבוצע הפיתוח.
הראיון יכול להיות פתוח (שיחה חופשית), מובנה (רשימת שאלות קבועה וסגורה), או חצי מובנה (שילוב של שאלות מוגדרות מראש ושיחה חופשית בהתאם לתשובות המרואיין).
חשוב לתעד את המידע שנאמר בראיון. אין צורך בפרוטוקול אבל בהחלט כדאי לפרט את הנתונים, רעיונות ופריטי המידע האחרים שעולים בשיחה. כדאי להדגיש את הנקודות המעניינות ביותר – למשל רעיונות יוצאי דופן לדעת המראיין ואמירות שהן בניגוד לחשיבה המקובלת.
אם בוצעו מספר ראיונות, כדאי לקבץ את המידע שעלה בהם כדי לזהות תבניות, נושאים חוזרים, רשימות של רעיונות וכדומה.

סקר/הערכה

תהליך מובנה לאיסוף עמדות של בעלי עניין על סוגיה מסויימת. ניתן להשתמש בסקרים ודוחו״ת הערכה שבוצעו בעבר, או להפעיל סקר מיוחד למטרות הפיתוח.

מיפוי

מיפוי הינו האיסוף, הריכוז וההבנייה של מידע על סוגיה מסויימת. בתהליך זה יוצרים ״מפת ידע״ שמאפשרת למשתמשים לזהות בקלות את המידע הנדרש להם.
לדוגמא:

  • מיפוי האתגרים התרבותיים הקשורים לסוגייה מסויימת
  • מיפוי כלים טכנולוגיים היכולים לתת מענה לצורך מסויים

ביקור בארגונים

ביקור בארגונים יכול להניב מידע רב ערך שיכול לתרום לפיתוח מענה לסוגיה של הפרק. בדרך כלל נשאף לבקר בארגון שכבר פיתח ויישם מענה כזה, ואם אפשר – מענה מצטיין (best practice)

  • קישור פרוטוקול ביקור >>

איסוף מקורות השראה

השראה יכולה להשפיע דרמטית על תהליך הפיתוח. היא יכולה להרחיב את מרחב הפתרונות, להעמיק אותם, ואף לתת למפתחים אומץ לנסות דברים לא מקובלים ולחשוב מחוץ למתכונות החשיבה המקובלות.
ניתן לקבל השראה מכל אחד מכלי המחקר שפורטו למעלה.
בתהליך החדשנות הקולקטיבי OpenIdeo, השלב הראשון נקרא Inspiration. המשתתפים בתהליך מוזמנים לתרום סיפורי השראה קטנים – כאלה שלדעתם עשויים להועיל בהמשך לפיתוח הרעיון. הם יכולים להיות מתחומים שונים לחלוטין מתחם האתגר שמחפשים לא מענה. כך אפשר יהיה לקבל זויות ראיה מפתיעות ובלתי צפויות. בכל פרוייקט, עולים מספר מאות ״השראות״, ״סיפורים״ קצרים על דבר שקורה ונראה לתורם רלבנטי.

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן