יזמות פנים ארגונית

 

מהי יזמות?

יזמות היא היוזמה להקמתו של מיזם חדש, או של תחום פעילות חדש בעסק/ארגון קיים. היזמות הינה נטילת יוזמה על ידי אדם או צוות, המכונים "יזם/קבוצת יזמים״, אשר מטרתה ליישם רעיון חדש, ובסופו של דבר ליצור כך ערך (למשל רווח כספי, ערך חברתי, תועלת חינוכית).   (מותאם מהגדרה בדה מרקר).
יזמות היא מסע קשה ומורכב, ״רכבת הרים מטורפת״. היזם מתמודד עם אתגרים רבים, עליות ומורדות. בסרטון הבא מתוארות כמה מהתכונות של היזם האפקטיבי.

מהי יזמות פנים ארגונית?ֿ

ההתייחסות המסורתית ליזמות מתמקדת במיזמים של אנשים פרטיים, המפתחים את הרעיון שלהם במסגרות עצמאיות. יש יזמים בודדים, אך בדרך כלל בשלב מוקדם יחסית (ולעיתים תכופות כבר בשלב יצירת הרעיון) מתאגדים מספר אנשים לפיתוח המיזם. במקרים אלה, גם פירות המיזם שייכות ליזמים (וכן לשותפים, למשל משקיעים) שהם מגייסים במהלכו.

יזמות במכון

היזמות הפנים ארגונית במכון מבוססת על מודל לפיתוח עסקי

במכון שלושה תקציבים ייעודיים לפיתוח עסקי. קרן היזמות, תקציב השקעות ותקציב מנכ"לים.
מטרת תקציבים אלו לסייע מבחינה כלכלית לתחומים חדשים להתפתח, להתבסס ולהפוך למנועי הצמיחה החדשים של המכון. המודל יאפשר תהליך בהיר, מקצועי ואפשרי לניהול, לפיתוח התחומים החדשים במכון.
קי
מסלולי היזמות של המכון הניב עד כמה מספר מוצרים ושירותים חדשים כגון ״מעגלים״ ו״Democratex".
כמו כן, המכון מפעיל תהליכי יזמות של סטודנטים בחממה ובתוכנית שבילים ויצר מסלולי יזמות בכמה מהפרוייקטים (למשל, חממת היזמות ברעננה).

לקריאה נוספת

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

חדשנות

איך לבנות פרזנטציה של מיזם?

השתלמות מודל חממה למורים יזמים

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן