מודל עירוני משולב של חינוך

תכנית הכוכבים בבת ים, מודל עירוני משולב של חינוך, רווחה וקהילה

"תכנית הכוכבים", היא מודל עירוני,שפותח על ידי המכון הדמוקרטי בישראל, הנותן מענה לנוער וילדים בסיכון במרחב העירוני. המודל רואה בתהליך המימוש העצמי של בני הנוער את המפתח ליציאתם ממעגל האוכלוסייה בסיכון, דרך לצמצום מעגל האוכלוסייה בסיכון, ומניעה של היווצרות דור המשך למצוקה.
התכנית פותחה במסגרת התפיסה של "עיר חינוך" לפיה העיר לוקחת אחריות ישירה על תושביה, במיוחד על תושבים ברמה סוציו אקונומית נמוכה. לקיחת האחריות העירונית על פרט בסיכון,מחייבת היערכות אחרת, המונעת על ידי עקרונות של דיאלוג ושותפות, הנדרשים ממילא בשותפות שבין העיר לתושביה. יחד עם זאת, היא מצריכה משאבים גדולים יותר מהרגיל, בהתאמה לצרכי האוכלוסייה המוחלשת.
'תכנית הכוכבים' החלה לפעול בבת ים כחלק ממערך עירוני משולב של חינוך, קהילה ורווחה. נקודת המוצא שלה היא,כי מתן מענה לצרכי הנוער מחייב איגום משאבים ובניית "רשת" חברתית של כלל גורמי הטיפול והחינוך היישוביים. מבנה עירוני זה ימנע את "נפילתם" האפשרית של הנערים בין גורמי הטיפול והסיוע.
התכנית מתמקדת בחניכה אישית, ליווי ותמיכה עבור תלמידים הרשומים בבתי הספר, החווים קשיים בהשתלבות, מצויים בסיכון וזקוקים למענה רגשי- אישי, שיסייע בידם ויספק להם הכוונה.

תכנית הכוכבים

מאמר קהילה מכילה תוכנית הכוכבים>>

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

יישום תוכנית אישית – מתודה 3: סרגלי התקדמות

הרשות כארגון – או איך רשות עובדת

בניית שולחנות עגולים

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן