כלי: טווח ההשתתפות הציבורית

פותח על ידי האיגוד הבינלאומי להשתתפות ציבורית
עדכון\יידועהתייעצותמעורבותשיתוף פעולההעצמה
היעד לשיתוף הציבורלספק לציבור מידע מאוזן ואובייקטיבי כדי לסייע להם להבין את הבעיה, החלופות, ההזדמנויות ו/או הפתרונות. לקבל משוב מהציבור בנוגע לניתוח, חלופות ו/או החלטות. לעבוד ישירות עם הציבור לכל אורך התהליך כדי להבטיח שחששות ורצונות הציבור מובנים ומובאים בחשבון.לחבור לציבור בכל אחד מההיבטים של ההחלטה, כולל פיתוח חלופות ואיתור הפתרון המועדף.  להעניק לציבור את היכולת לקבל את ההחלטה הסופית. 
ההבטחה הניתנת לציבוראנו נדאג לעדכן אתכם.אנו נדאג לעדכן אתכם, להקשיב ולהכיר בחששות שלכם, בשאיפות שלכם וברצונות שלכם. אנו ניתן משוב לגבי האופן בו המידע שקבלנו מהציבור השפיע על קבלת  ההחלטה. אנו נבקש את המשוב שלכם לטיוטות והצעות. אנו נעבוד יחד אתכם כדי להבטיח שהחששות והרצונות שלכם מקבלים ביטוי ישיר בחלופות שפותחו ונספק משוב בנוגע לאופן בו המסרים מהציבור השפיעו על ההחלטה. אנו נעבוד אתכם יחד כדי לגבש פתרונות ולשלב את העצות וההמלצות שתתנו בהחלטות שיתקבלו, במידה הרבה האפשרית. אנו ניישם את מה שאתם החלטתם.
כלים לדוגמה– אתרי אינטרנט- בתים פתוחים – קבוצות מיקוד – סקרים- מפגשי קהילה – סדנאות- סקרי כוונה – ועדות ייעוץ של אזרחים- גיבוש קונצנזוס – קבלת החלטות באופן משותף – חבר מושבעים המורכב מאזרחים – סדנא לעיצוב החלטה 

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן