שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

המדריך למנטור

חוברות אלה תורגמו מרשת בתי הספר שפועלים במודל בארצות big picture הברית ועברו התאמה עבור בתי ספר בארץ שפועלים במודל התחל"ה.

המדריך למנטור ברשת ה־Big Picture

חוברות אלה תורגמו מרשת בתי הספר שפועלים במודל בארצות big picture הברית ועברו התאמה עבור בתי ספר בארץ שפועלים במודל התחל"ה.

המדריך למנטור ברשת ה־Big Picture

"בני אדם הם לומדים פעילים. אנחנו לומדים מתוך עשייה, מתוך תקשורת עם אחרים, מתוך חווית חיים מיד ראשונה"
(סמואל הלפרין)
אנחנו מאמינים שחינוך הוא העסק של כולם
בבתי הספר של ה-Big Picture Learning )BPL) אנחנו מאמינים כי הזדמנויות למידה נמצאות בכל מקום ולא רק בחדר הכיתה. מחקרים מצביעים על כך שאנחנו לומדים הכי טוב כשאנחנו בעלי מוטיבציה אישית. כשיש לנו תשוקה למה שאנחנו עושים, הידע מוטמע ונרכש בטבעיות. המנטור נותן לכל תלמיד את ההזדמנות ללמוד ממבוגר בעל תחום עניין דומה.
ההתמקדות היא על עבודה אמיתית ומקצועית המאפשרת לתלמידים ללמוד בתוך הקשר ולהעמיק את הידע בתחום העניין. מערכות היחסים שנוצרות מאפשרות ללמוד לא רק את עולם התוכן אלא גם קודים של אתיקה מקצועית, ולהבין דרך דוגמה אישית מה זה אומר להיות מבוגר בקהילה שלנו.
המנטור הוא דמות ערכית-מקצועית המלווה את תהליך הצמיחה של התלמידים למשך פרק זמן מוגדר, וחושפת אותם לצד המקצועי של התפקיד בהתאם למקום ההתמחות. זהו אדם אשר באופיו יעצים את התלמיד, ילווה את ההתפתחות האישית שלו, יהווה עבורו "מבוגר משמעותי" ומודל לחיקוי, ויעזור לו להניע תהליך של התפתחות וצמיחה אישית וחברתית.

04-המדריך-למנטור

להורדה מהדריך למנטור>>

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

מדריך למידה מבוססת פרוייקטים

המדריך להערכה

התחל"ה- המתכון הבדוק ליצירת תרבות בית ספרית ממוקדת אדם

המדריך לחונכות

מדריך למנהל – מבנה ארגוני ותרבות

מה הקשר? מגוון פדגוגיות

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן