המדריך להערכה

חוברות אלה תורגמו מרשת בתי הספר שפועלים במודל בארצות big picture הברית ועברו התאמה עבור בתי ספר בארץ שפועלים במודל התחל"ה.

המדריך להערכה ברשת ה־Big Picture

סקירה – הערכה

הינה תהליך הנתמך (Big Picture Learning BPL ) הלמידה בבתי הספר של רשת בתוצרים איכותיים. יש לנו ציפיות גבוהות לכל תלמיד ותלמידה. קריטריון ההערכה הוא פרטני ומותאם לכל אחד מהתלמידים כמו גם לסטנדרטים התקפים (לפי מומחים בקהילה) בעולם האמיתי לפרויקט המסוים. תכנית הלמידה קובעת את הסטנדרטים הפרטניים על פיהם תתבצע ההערכה של כל אחד מהתלמידים. החלטות אלה מתבססות על היכרות עם החוזקות והחולשות של כל תלמיד ותלמידה, יעדי הלמידה הספציפיים בהם הם מתמקדים וחוות דעת של מומחים השותפים בצוות הלמידה (מנטורים, חונכים, תלמידים והורים/אפוטרופוס), המגדירים מה תיחשב עבודה איכותית עבור התלמיד המסוים בהקשר של הפרויקט המסוים.
אינה BPL ההערכה של תלמידים הנוטלים חלק בתהליך זה בבתי ספר של רשת מתבססת על ציוני מבחנים בלבד. ההערכה של התלמידים מתבצעת על ידי תהליך המוגדר במהלך מפגשי תכנית הלמידה על פי סטנדרטים ברורים, מוקפדים ומותאמים אישית  כולל תצוגת תוצרים BPL לכל אחד מהתלמידים. תהליך ההערכה בבתי ספר של רשת בפני קהל (מצגת בכל סמסטר) המאפשרת מעקב אחר ההתפתחות, ההתקדמות, איכות העבודה המתבצעת במסגרת תכנית הלמידה, כמו גם המאמץ האקדמי שהושקע בכל אחד מיעדי הלמידה; מעקב שבועי במפגשים עם החונכים; רישומים שבועיים ביומן; תיקי מצגות שנתיים; ותעתיקים.
07-הערכה

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

המדריך למנטור

מדריך חוברת מלווה התמחות

השראה ממודל Picture Big

מדריך מלווה חונכות

מדריך תכנית למידה

מודל התחל“ה – התמחות, חונכות, למידה

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן