התחל"ה

התחל"ה- מודל ליצירת תרבות בית ספרית ממוקדת אדם

מטרת-העל של המודל היא ערכית-חברתית: להגדיל את שוויון ההזדמנויות בחברה, ולאפשר מובּ יליות חברתית לאוכלוסיית התלמידים – זאת מתוך הבנה כי עולם העבודה מספק נתח ניכר של תפיסת הזהות העצמית ותחושת המשמעות של אדם בחברה. המודל מבוסס על היכרות הולכת ומעמיקה של התלמיד עם עולם התכונות האישיות, החזקות והתשוקות שלו, המתפתח ומשתנה במהלך רצף התלת/ארבע שנתי בתיכון.

בתהליך זה, מפתח התלמיד מיומנויות המסייעות לו לחקור את שוק התעסוקה ולהכיר מקרוב, דרך התנסות מעשית, מקומות התמחות מגוונים. אותה התנסות מייצרת לו הזדמנויות להיות מעורב, משפיע ומוערך במקומות אלה. התוכנית מאפשרת לתלמיד לבוא לידי ביטוי תוך כדי חיפוש זהות אישית, בדיאלוג עמוק עם עצמו ועם סביבות חייו. 

בוגר התוכנית מסיים אותה כאשר הוא מצויד בכלים להתמצאות מושכלת בשוק העבודה המשתנה, מיומנויות המסייעות לו להתקבל ולהשתלב במקום העבודה, והיכולת להיות פרואקטיבי ומשפיע בארגון ובקהילה. המודל מיועד לבנות גשר בין ההשכלה הפורמלית הנרכשת בבית הספר, לבין הידע והמיומנויות הנדרשים להשתלבות בסביבות החיים המשתנות והחדשניות של המאה ה-21 .ההבנה היא כי בני נוער נמצאים בשלב של חיפוש, וכי יש לאפשר להם להתנסות בלמידה אמיתית בתחומי חיים שונים המהווים את קשת המשמעות של אדם: השכלה, תעסוקה, זהות אישית וזהות חברתית.

חומרי עיון שיעניינו אותך במיוחד:

סינון בין כל חומרי העיון בנושא התחל"ה:

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן