תחום: הגיל הרך

ברוכות וברוכים הבאים לתחום הגיל הרך! תחום הגיל הרך במכון עוסק בקידום תרבות דמוקרטית בישראל דרך הובלת תהליכי שינוי בגיל הרך. אנו מפתחים ומטמיעים חדשנות פדגוגית בגני ילדים ומעונות היום. המודלים החדשניים המשמשים אותנו משלבים ערכים דמוקרטיים של דיאלוג, הדדיות בין הפרט והקהילה והשתתפותיות.

חינוך בגיל הרך נוגע בבסיס של תהליכי התפתחות וסוציאליזציה. המחקר מצביע באופן מובהק על ההשפעה האדירה שיש לשנים הראשונות על התפתחות ועיצוב של דפוסים רגשיים, חברתיים וקוגניטביים. בגני הילדים הילדים חווים בפעם הראשונה את היותם חלק מקבוצה. בתוך גנים המושתתים על תרבות דמוקרטית, מגלים הילדים את האפשרויות הגלומות בלהיות שייכים, להשפיע, להוביל, להיות קשובים ואמפתיים, ליזום וליצור, ועוד . מכאן ההזדמנות האדירה להשפיע באופן עמוק דרך קידום תרבות דמוקרטית במסגרות החינוך בשנים הראשונות.

להמשך קריאה

דרכי הפעולה של תחום הגיל הרך כיום עוסקות בפיתוח רעיוני ומהותי של תרבות דמוקרטית בגיל הרך, ופיתוח מודלים פדגוגיים המיישמים מהויות אלה.  העבודה בתחום הגיל הרך במכון מכוונות למספר זירות. ראשית, פיתוח והטמעה של מודלים פדגוגיים חדשניים וממוקדי תרבות דמוקרטית בגני הילדים. תהליכים אלה מתרחשים לרוב ברמה מוניציפלית בתוך משולש שבו שותפים – המכון הדמוקרטי, הרשות המקומית ומשרד החינוך. צוות המכון מקדם בתוך הרשות סדירויות חדשות המאפשרות דיאלוג וחשיבה פורצת דרך בתוך מטה הארגון, ומוביל תכניות ייחודיות של פיתוח מקצועי לצוותים החינוכיים. זירה נוספת היא עבודה מול דרגים בכירים וקובעי מדיניות במשרד החינוך: ייעוץ לראש תחום החינוך הקדם יסודי ותכניות פיתוח מקצועי למפקחות גני הילדים ברחבי הארץ. זירה שלישית היא מעונות היום לגילאי לידה עד 3. בשנים האחרונות אנו עוסקים בפיתוח מודל של מעון יום המבוסס על תרבות דמוקרטית ומנהיגות השתתפותית. המודל שואף לתת מענה לרווחה ולהתפתחות של כלל השותפים במעון – הילדים והצוות, דרך חיבור בין תפיסות פרוגרסיביות של חינוך-טיפול ובין תפיסות ארגוניות השתתפותיות.  

בנוסף, תחום הגיל הרך עוסק בליווי ישובי של הקמת מערכת יישובית לגיל רך שמטרתה: קידום תפיסת עולם דמוקרטית המדגישה את ייחודיות הפרט – ילדים, הורים וצוות – בזיקה לקהילה ולסביבה.

תחום הגיל הרך הוא תחום דינמי המתפתח כל הזמן לכיוונים ולזירות חדשות בהתאם לתהליכי חשיבה ותכנון אסטרטגיים על אופני ההשפעה שלנו. 

להיות מנחה בגיל הרך זה…

  • לעבוד עם מחנכות לגיל הרך ויחד איתן לפתח ולהתפתח. 
  • לעבוד עם צוות שיוצר ומחדש תוך כדי תנועה, תוך כדי רפלקציה ולמידה של מה שנעשה וחשיבה על השלב הבא בספירלה. 
  • להיות חלק מצוות אבל לעשות את רוב העבודה מול הלקוחות, לבד בעצמך. 
  • הזדמנות להביא את היכולות הייחודיות שלך אל הצוות, לפתח ולהתבטא ולקבל עזרה במקומות שקשה בהם. 
  •  לקחת חלק באחריות, לשאול שאלות קשות, להיות שותף מלא לפיתוח – להצלחות, לכשלונות ולדרך כולה. 
  • להיות מנחה בצוות הגיל הרך במכון, עשוי להיות מבלבל ומציף בשלב ראשון. הרבה מושגים, שפה חדשה, וזווית קצת אחרת (גם אם מוכרת) להתבוננות על הדברים. אחרי שנה ראשונה דברים מתחילים להתבהר, אבל סימני השאלה ממשיכים כל הזמן. 

דברים שכדאי לזכור כשעובדים בתחום: 

  1. לא להישאר לבד עם שאלות ואי בהירות. יש כאן המון אנשים שישמחו לחלוק מהניסיון והידע, או סתם להקשיב. 
  2. לפעמים להתלוות למנחה ולראות אותו בפעולה(ועוד יותר טוב – לכמה מנחים שונים), עוזר יותר מאשר הרבה זמן של הסברים וקריאה. 
  3. האתר של המכון מלא בידע וכלים מעשיים והכל נגיש וידידותי מאוד. שווה להיעזר!
סגירה

פרויקטים

ייחודיות גן

תכנית גנים ייחודיים מקדמת תרבות דמוקרטית וחדשנות פדגוגית המחוברת לייחודיות של המחנכת ושל קהילת הגן.

הגן הזה הוא אני

למידה מבוססת פרוייקטים בגני ילדים

מנהיגות השתתפותיות במעונות היום

בראשיתא