השתתפותיות במעון

השתתפותיות היא מהעקרונות המרכזיים שדרכם אנחנו שואפים לקדם תרבות דמוקרטית במעונות היום. בחזון שלנו, המנהיגות ההשתתפותית מחליפה את הניהול ההיררכי בין המטפלת והילדים בכיתה, בין המטפלות והמנהלת, והלאה בתוך מטה הארגון.

השתתפותיות במעון 

השתתפותיות מציעה לנו סט חדש של הנחות יסוד בנוגע לעובדים ולארגונים, התואמות את כללי המשחק של המאה ה 21. בשנים האחרונות הולך ומתפתח עולם ההשתתפותיות במקביל בספרות ובשטח. עם הוגים כגון פרדריק ללו  (Teal Organizations), אוטו שארמר (U Theory), מודל הסוציוקרטיה ועוד. כדאי לקרוא על השתתפותיות כאן. ארגוני מעונות יום מסורתיים מאופיינים בתרבות ארגונית היררכית בכל שדרות הארגון. תרבות זו מתבטאת בניהול ריכוזי ושימת דגש על נהלים אחידים המגדירים את כל תחומי העשייה והחיים במעון, עבודה ממוקדת מדדים ותוצאות ועוד. בתוך המעגלים המקבילים הקיימים בתוך ארגון, היררכיה זו מאפיינת גם את הקשר בין המטפלות-מחנכות ובין הילדים. 

קידום של תרבות דמוקרטית בארגון מעונות יום מתמקד, בין היתר, בתנועה הדרגתית על הציר שבין היררכיה להשתתפותיות. ברמות שונות של הארגון (מטה, מפקחות, מנהלת, מטפלות) נלמד על השתתפותיות ועל עמדה של מנהיגות השתתפותית. יעזור לנו בכך ציר ההנחיה להובלת שינוי במעון, המבנה את תהליך השינוי באופן השתתפותי ומגוון פרקטיקות השתתפותיות אשר באות לאתגר ולהחליף דפוסי פעולה מוכרים מתרבות ארגונית היררכית.

תוצאות מצופות:

פריטי ידע רלוונטיים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *