מילון מונחים – מנהיגות השתתפותית

מילון מונחים לתוכנית מעונות מקדמים מנהיגות השתתפותית נרטיב – פרשנות של העולם, המעוצבת דרך נקודת מבט תרבותית או אישי מגוון פרספקטיבות– מתן ערך לנקודות מבט רבות המפרשות את העולם. הזמנה למגוון דרכי עבודה, מגוון דרכי חשיבה, הכרה בשונות ובייחודיות של כל אחד אי נחת – תחושה של התנסות מתסכלת מתמשכת. צרכים –כל דבר שאדם  זקוק […]

פרוטוקול שיח – שפת הצרכים

מודל תקשורת מקרבת, שפת הצרכים: דגש על יחסים לעומת דגש על פתרון בעיות התבוננות: מה קרה? תיאור עובדות רגש: שאילת שאלות, ניתן להיעזר בקלפים. דוגמא: מה חי בך עכשיו שאת מספרת את זה? כשזה קרה מה הרגשת? אנחנו יכולים לעזור בזיהוי הרגש במקרה של תקיעות – את עצובה? את מתוסכלת? לפעמים עוזר להתמקד. דוגמא לשאלה […]

שיתוף ציבור – פעילות פתיחה

הקורס שלפניכם הועבר למנחי המכון הדמוקרטי מטעם הארגון הבינ”ל IAP2, במטרה לתת הכשרה בסיסית בהובלת תהליכי שיתוף ציבור.

סיור למידה למנהלי העיר חולון

המטרות הכלליות של הסיור:

חיבור למקורות המהלך בחולון, אני מאמין ועקרונות העירוניים, והשראה לקראת המשך הקומה הבאה של בניית המהלך של חיבור בין פדגוגיה למרחב העירוני.

איך יוצרים מצפן?

מצפן הוא טבלה שאשת החינוך ממלאת בה את העדויות האמתיות (בהתנהגות, בסדר היום ובמרחב הגן) שהיתה רוצה לראות ביום בו מתגשם הערך שבחרה לקדם על פי 4-3 קריטריונים- עקרונות פעולה: 

קורס שיתוף ציבור

הקורס שלפניכם הועבר למנחי המכון הדמוקרטי מטעם הארגון הבינ”ל IAP2, במטרה לתת הכשרה בסיסיות בהובלת תהליכי שיתוף ציבור. קורס אינטנסיבי בן שלושה ימים שמעניק תעודת הסמכה של IAP2.