מטרה
Hard on content' soft on the person- המשוב ניתן על התוכן ולא על האדם
Share the air, step up step back- חלוקה שוויונית של הזמן בין המשתתפים
Be kind helpful and specific- ניצול הזמן כדי לתת משוב ועצות מועילות וספציפיות שהאדם יצא עם עצות פרקטיות לעבודה
מהלך
משך זמן הכולל של הפעילות: כשעה אקדמאית
פתיחה
המורה מציג את הפרויקט:
משך הזמן: 5 דקות
- מהו נושא הפרויקט?
- תאר את הפרויקט (שאלות מהותיות, לוחות זמנים, מטרות לימודיות, מיומנויות נרכשות)
- תהליכי הערכה, באיזה אופן תתבצע הפרזנטציה, קריטריונים להצלחת הפרויקט
המשך הפעילות
השאלה המרכזית או הדילמה שמעסיקה את המורה
משך הזמן: 2 דקות
המורה מציג את הדילמה העיקרית שלו לדיון שיערך
שאלות הבהרה
משך הזמן: 5 דקות
המשתתפים יציגו למורה שאלות הבהרה (שאלות פשוטות שמבהירות את הנושא, שאלות שניתן לענות עליהן בתשובת כן/לא)
שאלות העמקה/חקר
משך הזמן: 5 דקות
שאלות שמטרתן הבנת תהליכי החשיבה, קבלת החלטות, מניעים ומטרות הפרויקט
דיון
משך הזמן: 15 דקות
המציג אינו משתתף בחלק זה ואף זז פיסית אחורה עם הכיסא
מתחילים מאמירה מחזקת, שאלות שכדאי שישאלו:
What strikes me about this project?- מה הדהים אותי, מה מיוחד בפרויקט
האם התוצר מניע תהליך למידה?
האם הפרויקט עומד בסטנדרטים של ששת ה- A?
האם הפרויקט ירתום/יעורר מוטיבציה ללמידה בקרב התלמידים?
תגובת המציג
משך הזמן: 5 דקות
המציג יגיד איך הוא רואה את הפרויקט לאחר משוב המשתתפים
תגובת הקבוצה
משך הזמן: 10 דקות
מה השיעור, מה למדתי, מה אני לוקח לעבודה/לפרויקט שלי
מהם הלקחים הכלליים שלמדנו שהופכים פרויקט לפרויקט טוב – מה חייב להיות נוכח בפרויקט
רפלקציה על התהליך
משך הזמן: 2 דקות
מה עבד טוב עבורך בתהליך שביצענו
כיצד ניתן ליעל את התהליך כך שיתאים לך כמשתתף יותר
סיכום
*ששת ה- A לבדיקה מול הפרוייקט:
- Academic regor – כיצד מתייחס הפרויקט לחומר שנבחר לעסוק בו מתוך תוכנית הלימודים, מיומנויות הנדרשות מהתלמיד ברמה האקדמית ובפרקטיקה הנדרשת.
- Authenticity – האם הפרויקט מכוון לעולם האמיתי, ללומד ולמורה
- Applied learning – רכישת מיומנויות תוך כדי עבודה שניתן ליישם גם לאחר הפרויקט כמו עבודת צוות, פתרון בעיות, תקשורת בינאישית, ארגון זמן, פרזנטציה וכד'
- Active exploration – כיצד הלמידה חוצה את גבולות הכיתה באמצעות חקר, פתרון בעיות בקהילה וכד'
- Adult connection – מיהו המנטור, מהו תפקידו של המבוגר המוביל ומלווה את תהליך הלמידה
- Assessment practices – למידה משולבת בתהליכי הערכה, ורמת רפרזנטטיבית גבוהה