פלטפורמות טכנולוגיות לשיתופי פעולה

לפני כמה חודשים עסקה המועצה האזורית רמת הנגב בתכנון תיכון חדש. שני תושבים המאמינים בחינוך היונק מהקהילה המקומית לקחו על עצמם להוביל תהליך השתתפות ציבור. הם גייסו את הטכנולוגיה לצידם, והפעילו מספר כלים אינטרנטיים כדי להרחיב את מעגל המשתתפים בשיח הציבורי. כל הפרטים כאן.

המקרה של שיתוף הפעולה הקהילתי לתכנון התיכון החדש ברמת הנגב, וחמש פלטפורמות טכנולוגיות חינמיות המאפשרות שיתופי פעולה נרחבים

מאת: גיא אמיר ועומר רותם

לפני כמה חודשים עמדה בפני מועצה אזורית רמת הנגב הזדמנות גדולה לשתף את ציבור התושבים בהחלטה כיצד יראה התיכון החדש שעומד לקום.
בתור תושבים המאמינים בחינוך היונק מהקהילה המקומית, לקחנו על עצמנו להוביל תהליך השתתפות ציבור, בו ניידע את התושבים במידע שהצטבר עד כה ונאסוף כמה שיותר תובנות ותפיסות עולם רלוונטיות ליצירה משותפת של תיכון שיתן ביטוי לתושבי המועצה.
בתחילת הדרך התקיים אירוע השתתפות ציבור אליו הגיעו כ- 150 תושבים. על אף שהאירוע היה מוצלח ביותר, הרגשנו שעוד לא מיצינו את הפוטנציאל האנושי הקיים במועצה. החלטנו לפתוח ערוצי תקשורת נוספים דרכם תושבים יוכלו לקחת חלק. גייסנו את הטכנולוגיה לצידנו ובחרנו להיעזר במספר כלים על מנת להרחיב את מעגל המשתתפים בשיח הציבורי:

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן