עשרת העקרונות של העולם הכחול לדמוקרטיה ארגונית – מוסריות

מוסריות

כאשר כל אדם, והארגון ככלל מקפידים לנהוג על פי כללי האתיקה והמוסר.

פרקטיקות מחוללות שינוי

1 אתה מוזמן לעשות את זה
ב- Start With Why מעודדים את העובדים ליישם את עיקרון המוסריות בדמוקרטיה על ידי שבירת הכללים. במקום להטיל עליהם אחריות על רשימה של דברים שהם אינם יכולים לעשות, הם מקבלים רשימה של דברים שמעודדים אותם לעשות והם מתוגמלים על פעולותיהם.
הנה רשימה של דברים שחברת Start With Why מעודדת את עובדיה לעשות:
1. קבל את ההחלטה שלדעתך היא ההחלטה הנכונה.
2. התחל לעשות משהו שצריך להתחיל לעשות כדי לקדם עניינים.
3. בקש עזרה בכל פעם שאתה זקוק לה.
4. עזור לאחרים בכל הזדמנות (גם אם הם אינם מבקשים עזרה).
5. קח פסק זמן כדי לעשות משהו שמרגש אותך, מעניק לך השראה ומחדש את האנרגיות שלך.
© 2017 WorldBlu, LLC. Not to be reproduced without permission.
2 "חוק" אחיד לכל
ב- Great Harvest Bread Company תהליך קבלת ההחלטות בנוגע לאישור המיקום של סניפים חדשים מתבצע בהתאם למדיניות ולכללים פנימיים. הכללים מפורטים ב- “Breadboard” רשת האינטראנט הפנימית של רשת החנויות, הפונה לכל בעלי המאפיות החדשים והוותיקים. אם זכיין או מועמד לזכיינות, מציע חריגה מהמדיניות ומצליח לקבל את אישור הרשת על כך, הרשת מעדכנת את המדיניות, כך שהשינוי יחול על כל המקרים הדומים בעתיד.
3 בחר את הלקוח
ב- NixonMcInnes אם למישהו מהעובדים יש לו התלבטויות אתיות בנוגע ללקוח פוטנציאלי מסוים, הוא יכול "להניף דגל אדום". כאשר מונף דגל אדום, הצוות דן בעניין ובודק את הלקוח לעומק, לפני שמקיימים הצבעה האם להתקדם עם החוזה או לא. אם ההצבעה הסופית היא בעד הלקוח, עובדים בדעת מיעוט יכולים לבחור שלא לעבוד עם הלקוח המדובר. המדיניות הזו יושמה במספר מקרים והסתיימה בהחלטות לכאן ולכאן בנוגע ללקוחות מסוימים.
4 מקום בטוח להגינות
אחת הדרכים לשמירה על המוסריות והאתיקה ב- Mindvalley היא "מועצת ההנהלה". זוהי קבוצה שכל אחד מהעובדים יכול לפנות אליה ולבטוח בה במקרי חירום, בהם הוא חווה או עד להפרה של כללי ההתנהגות של החברה. אם עובד מרגיש שהוא אינו יכול לטפל במצב בעצמו, הוא יכול לפנות למועצה לקבלת עזרה.
5 רטרוספקטיבות (במבט לאחור)
ב- Boost מתרגלים מוסריות באמצעות "רטרוספקטיבות". זהו עדכון דו שבועי על מצבו של כל אחד מהפרוייקטים המתבצעים. במפגשי הרטרוספקיבה, לעובדים מותר לדבר בכנות ובהגינות, על מנת שכל אחד יוכל לקבל ביקורת בונה ולהשתפר תוך כדי עבודה. הקו המנחה המרכזי של הרטרוספקטיבה הוא: ללא קשר לדברים שאנחנו מגלים, אנחנו מבינים ומאמינים באמת שכל אחד עשה את עבודתו באופן הטוב ביותר האפשרי, בהסתמך על הידע שהיה לו באותו זמן, הכישורים והיכולות שלו, המשאבים הקיימים והנסיבות.

לקריאה נוספת

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן