ספר חולון – למידה מבוססת פרויקטים במרחב העירוני

ספר זה מספר את סיפור המסע העירוני של חולון, שהחל ברעיון אמיץ של מנהלת בית ספר אחת לצאת וללמוד עם חבריה המנהלים את מודל היי־טק היי בסן דייגו, ארצות הברית. יחד ולחוד הם יצרו פרשנות מקומית למודל זה , פרשנות שתתאים למציאות חינוכית חדשה ופורצת דרך. חשוב להדגיש שאנו מתארים כאן דוגמא לתהליך שינוי פדגוגי עירוני, ולא מתכון מדוייק לתהליך שינוי (שהרי למרחבים עירוניים שונים יתאימו תהליכי שינוי שונים). למעשה, הספר הוא מקרה בוחן שבעזרתו אפשר ללמוד מהניסיון המצטבר של מערכת חינוך עירונית (במסגרת כל הרצף הגילי - גן עד בית ספר תיכון) כיצד ניתן להוביל שינוי פדגוגי, דרך שלוש נקודות מבט שונות: זו של ראש מינהל החינוך, זו של מנהל בית הספר וזו של המורה. מרבית פרקי הספר מחולקים לשלושה שערים המייצגים את שלוש נקודות המבט הללו, ולכן מותאמים לקהלי יעד שונים שעשויים למצוא בו עניין:

סיפורו של תהליך שינוי חינוכי- עירוני.

שער הכיתה

מיועד למורים המעוניינים ללמד בעזרת למידה פרויקטלית. שער זה מתאר את הרציונל הפדגוגי ואת שלבי העבודה בלמידה מבוססת פרויקטים בעזרת חוויות של מורים – האתגרים שניצבו בפניהם ודרכי ההתמודדות עמם.

שער בית הספר

מיועד למנהלים שרוצים להנהיג למידה  מבוססת פרויקטים כפדגוגיה ותרבות מובילה בבית ספרם. שער זה מתאר את האופנים שבהם המנהל יכול לארגן מחדש את בית הספר, כך שיותאם ללמידה פרויקטלית: כיצד תומכים במורים, כיצד מתכננים מערכת שעות שתסייע לפדגוגיה מסוג זה ועוד.

שער העיר

מיועד לבעלי תפקידים מערכתיים באגפי החינוך של הרשויות המקומיות ובמשרד החינוך. בשער זה מתוארת הפעולה העירונית המסייעת לתהליך השינוי ברמה המערכתית, תומכת בתהליכים הבית ספריים ומתכננת את העיר כמרחב למידה.

ספר חולון

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן