שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

סוציוקרטיה

סוציוקרטיה 3.0 היא מודל ארגוני שמבוסס על השתתפותיות בארגונים. המודל בנוי מתבניות או פרוטוקולים, שניתן בקלות ליישם בארגון, המאפשרים  התארגנות עצמית טובה יותר, ביטוי מלא ועמוק לאנשים בארגון ושיפור מתמיד של ייעוד הארגון. מייסדי סוציוקרטיה 3.0, ג'יימס פריסט וברנרד בקלברינק, חיברו מודל ארגוני הנשען על תפיסות מעולם פיתוח התוכנה של לולאות משוב ושיפור מתמיד, על עקרונות של זרימה, של ערך, תשוקה וגמישות המתאימה להשתנות המתמדת הנדרשת בעולם במורכבות גבוהה. מודל זה נשען על הסוציוקרטיה הקלאסית הידועה בארצות הברית גם כמשילות דינמית Dynamic Governess. פירוש השם הוא משילות על ידי מי שקשורים לדבר.

מאת: שני מרצ'בסקי

סוציוקרטיה 3.0 היא מודל ארגוני שמבוסס על השתתפותיות בארגונים. המודל בנוי מתבניות או פרוטוקולים, שניתן בקלות ליישם בארגון, המאפשרים  התארגנות עצמית טובה יותר, ביטוי מלא ועמוק לאנשים בארגון ושיפור מתמיד של ייעוד הארגון.
מייסדי סוציוקרטיה 3.0, ג'יימס פריסט וברנרד בקלברינק, חיברו מודל ארגוני הנשען על תפיסות מעולם פיתוח התוכנה של לולאות משוב ושיפור מתמיד, על עקרונות של זרימה, של ערך, תשוקה וגמישות המתאימה להשתנות המתמדת הנדרשת בעולם במורכבות גבוהה.
מודל זה נשען על הסוציוקרטיה הקלאסית הידועה בארצות הברית גם כמשילות דינמית Dynamic Governess. פירוש השם הוא משילות על ידי מי שקשורים לדבר.
מפירמידה נוקשה למעגלי משילות גמישים
סוציוקרטיה בנויה ממעגלים של משילות של האנשים המושפעים מסוגיה מסוימת. במקום הפירמידה ההיררכית הידועה והמוכרת לכולנו,היא מציעה רשת  של מעגלי משילות שמתהווים ומתפרקים לפי התכלית הנדרשת.
התפקידים הם זמניים ומשתנים, אין בוס, אין אשמה, יש חתירה אין סופית לאפקטיביות המבוססת על התנסות ולמידה מתמדת.
מעגלי המשילות הן מסגרות אטונומיות הפועלות בכוחו של מנדט מוסכם.
ההסכמות נעשות בדרך של קבלת החלטות מוסכמת שהיא שיפור מתמיד של הצעה עד להסכמה של כל המעורבים הרלוונטים על היותה טובה מספיק ובטוחה מספיק להתנסות. כל מסגרת או הסכמה מוערכת ביחס למטרות שהציבה לעצמה, למשך הכהונה שלה ולביצועים במציאות. ההערכה נעשית במסגרת תהליך הערכה ידוע מראש.
כדי להבין סוציוקרטיה טוב יותר, צריך להבין את האופן השונה בו מתקבלות החלטות. החלטות אינן הסכמים אלא מדיניות ועל כן אינן מונעות מאינטרסים אלא מתועלת ציבורית ומהחכמה הקולוקטיבית. הן לא תהליך ארוך של מו"מ, הן אינן מתנהלות סביב שאלות של צדק אבסולוטי ונכון או לא נכון, אלא סביב בחירה בפעולות שכל המשתתפים בקבלת ההחלטה מרגישים שהן בטוחות מספיק וטובות מספיק לנסות, כלומר מבוססת על המשתתפים עצמם ולא על עקרונות תיאורטיים.
הסוציוקרטיה מלווה כל החלטה במציאות בהערכה המורכבת מהתבוננות במשובים המתקבלים כתוצאה מהיישום של החלטה. היא איננה מחכה לוועדת החקירה הממלכתית, אלא נמצאת במשוב עקבי ומתמיד.

לקריאה נוספת

:סוציוקרטיה
:כלים
:השתתפותיות
:פריטים נבחרים

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

הכדור

מאיפה באתי – מתודה 3 – תמונות ילדות

בניית תוכנית אישית לפיתוח מנהיגות חינוכית

מחפשים שותף – שם חפץ – קופסת משפטים

הערכה דיאלוגית – כיצד בונים תכנית הערכה?

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן