מהו הציר המארגן כשיוצאים לדרך של שינוי וחדשנות?

האתגר בהווית תהליך השינוי הוא שימור הערך. הערך הוא הציר המארגן, עמוד השדרה שעל גבו שינויים רבים יכולים להתרחש, אמות המידה לפיהן מוערך התהליך.
ג'יימס קולינס וג'רי פוראס, מחברי הספר "לנצח נבנו", הסוקר 81 חברות מובילות, אומרים בספרם כי חברות בעלות חזון מחויבות לערכי ליבה ברורים וקבועים שנוכחים בפועל עומדות בשינויים התקופתיים ועם זאת קיימות שנים רבות.
תהליך השינוי כולל גם בירור ערכי מעמיק. בתי ספר מאופיינים הרבה פעמים בתנודתיות ערכית ובהצהרה על ערכים רבים הסותרים אחד את השני. די בכך שהבא בשערי בית הספר יקרא בעין ביקורתית את הצהרת החזון שתלויה בכניסה. (לרוב גם לא מובן הקשר בין ההצהרה הערכית לביטוי בפועל. לעיתים הביטוי בפועל סותר את ההצהרה הערכית כמו התופעה הנפוצה של הצהרה על ערכים של כבוד לאדם ודיאלוגיות שבאה לידי סתירה מידית ובאופן הגלוי ביותר של צעקות שעולות מהכיתות)
הליווי של בית הספר על ידי מנחה מהמכון הדמוקרטי מתווה מראש סט ערכים ופרקטיקות, המגדירים באמצעות השילוב ביניהם מהי תרבות דמוקרטית. בית ספר הבוחר להשתתף בתכנית מצהיר בעצם השתתפותו על שאיפה לתרבות כזו.
תהליך הבירור הערכי הוא על מנת למקד

  • מה בקדמת הבמה?
  • מה מקדמים בעיקר?
  • מה הערך עליו שמים דגש?
מה רוצים להשיג מחדשנות

באופן מפתיע, לעתים מתעלמים מזיהויה הברור של המטרה. ללא מטרה, יהיה בלתי אפשרי לכמת
את ערכה הממשי של החדשנות. מטרות אפשריות לתוכנית חדשנות, למשל בבית ספר, יכולות לנבוע
מצורך של איום חיצוני כגון הגדלת מספר תלמידים, שיפור תדמית בית הספר ומצורך פנימי של רלבנטיות
ועדכניות עבור התלמידים.
"במידה והרעיון החדשני אינו מתייחס לליבת העסקים, קרוב לוודאי שאינו רלבנטי ושלא יהיה כדאי להשקיע בו. במילים אחרות, 'חדשנות למטרת חדשנות' לא עובדת בדיוק כפי ש 'טכנולוגיה למטרת טכנולוגיה' לא עובדת. הקישור לעסקים, כמאפיין החשוב ביותר של חדשנות פרקטית אינה רק גורם מבדל אלא גורם מכריע." ,
באותה מידה על החדשנות בבית הספר להיות מכוונת למהותו המרכזית והיא, כפי שנאמר, לקדם למידה אצל התלמידים.

לקריאה נוספת

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

תוי תקן לתרבות דמוקרטית

הצלילה העמוקה Deep Dive

בין כאוס לקלישאה: כך פועל המוח היצירתי

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן