מדריך למידה מבוססת התמחות

חוברות אלה תורגמו מרשת בתי הספר שפועלים במודל בארצות big picture הברית ועברו התאמה עבור בתי ספר בארץ שפועלים במודל התחל"ה.

המדריך ללמידה מבוססת התמחות

תלמידים לומדים באופן מיטבי כאשר הם מונעים מתוך תשוקה ועניין. סיוע לתלמידים לחקור את תחומי העניין שלהם יאפשר להם לגלות את נקודות החוזק שלהם ולהבין מה מניע אותם ללמוד. זהו תהליך מתמשך שבו תלמידים מגלים תחומי עניין מתוך ההתנסויות השונות שלהם בעולם האמיתי. במסגרת תהליך של למידה בעולם האמיתי התלמידים מגלים עולמות חדשים ומזהים את תחומי העניין שלהם ואת התשוקה שלהם. עוד לפני שהתלמידים יוצאים ללמוד בעולם האמיתי, עליהם להבין מה הם מחפשים. חלקם מגיעים עם תחומי עניין בהם ירצו להעמיק, וחלקם ללא כיוון מוגדר.
העבודה על איתור תחומי העניין ותשוקות של התלמידים נעשית באמצעות מפגשי החונכות האישית. תפקיד החונכים הוא להדריך את התלמידים במסע לגילוי תחומי העניין, מסע המתאפשר באמצעות ההתמחויות. במהלך מסע זה של למידה מבוססת התמחות, ועוד. הם יחשפו networking התלמידים ירכשו מיומנויות תקשורת, פתרון בעיות, רישות לבעלי מקצועות שונים, ויחוו תהליך למידה שאינו מתאפשר בכיתת הלימוד. החיבור בין ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות יקבל ביטוי מוחשי באמצעות למידה בעולם האמיתי.
מדריך זה נועד להקנות מספר עוגנים תפיסתיים מתוך פילוסופיית החינוך לעשייה חינוכית של
רשת ה- Big Picture Learning , לצד פרקטיקות עבודה מוחשיות.

להמשך קריאה של מאמר המלא – מדריך למידה מבוססת התמחות >>

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

מדעי ההשתפרות- מעגל ״תן-קח״ ניסוי

מודל לפיתוח עסקי במכון

המדריך להערכה

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן