מאפייני הפרט היצירתי

בעל ידע וניסיון

מומחיות היא הבסיס לכל עבודה יצירתית. ניתן להתייחס למומחיות כאל סט של ערוצים קוגניטיביים שבהם ניתן להשתמש לפתרון של בעיה או לעשיית משימה.

הסגנון החשיבתי

יכולת אינטלקטואלית לעבד מידע על־ידי קישור בין עובדות שונות לתוך רעיון ברור ומגובש אחד.
שימוש באינטליגנציה אנליטית על מנת להעריך את הישימות הפוטנציאלית של רעיונותיו.
יכולת לראות איך הרעיונות יכולים להיות מיושמים בעולם האמיתי ולתקשר את הרעיונות המופשטים כך שאחרים יבינו אותם ויתמכו בהם.
חשיבה יצירתית תלויה במידה מסוימת באפיונים אישיותיים הקשורים לעצמאות, שליטה עצמית, אוריינטציה כלפי לקיחת סיכונים, סובלנות למצבים מעורפלים, עמידות במצבי תסכול והעדר התייחסות מרובה לתמיכה חברתית. למרות שרבים נוטים להאמין שיצירתיות היא תכונה הטבועה באדם, מחקרים רבים מראים שיצירתיות קיימת בכל אחד, אולם רוב האנשים משתמשים בפחות מהפוטנציאל הטבעי שלהם ובאמצעות אימון מתאים ניתן לעודד את היצירתיות הטבעית.

 
חוללות עצמית יצירתית

מוגדרת כאמונה ובטחון עצמי שיש לפרט ביחס ליכולת שלו לייצר שינויי רצוי ולהביא לתוצאות ותוצרים יצירתיים כי
יצירתיות מצריכה כוחות שיניעו את הפרט להעיז ולקחת אתגרים. כדי שעובדים יהיו יצירתיים בעבודתם, הם צריכים שיהיו להם ציפיות ראשוניות שהם יכולים לעשות זאת באופן מוצלח. הממצאים מדגישים את החשיבות של הדרכה והזדמנויות לרכישת ניסיון שהם הכרחיים לפיתוח תחושה של שליטה בעבודה. כמו כן ניתן לחזק את הביטחון העצמי של העובדים ביכולותיהם על ידי תמיכה נכונה ועידוד של המנהל הישיר.
אשר מתוכם הוא יכול לשאוב והוא נוטה לבצע טוב יותר משימות קוגניטיביות אשר מצריכות מקוריות וגמישות.
ההתייחסות החיובית לאחרים ועל ידי אחרים גם היא משמשת מנגנון אשר מניע לפעולה על ידי חיזוק המוטיבציה הפנימית ותחושת המסוגלות והערך והיא משפיעה על ההעזה לקחת סיכונים ולהעלות רעיונות חדשים. ההדדיות בסביבת העבודה, אשר מושפעת מתחושת שייכות לישות אחת משותפת, תורמת לתמיכה ההדדית של אנשים הן בביצוע משימות והן בחשיבה משותפת. במהלך יצירתי העובד משמיע את קולו.

ישנם שלושה משתנים סביבתיים אשר משפיעים על הבעת קול:

משוב בונה מעמיתים

סיוע ותמיכה של עמיתים ותפיסת העובד ביחס לתמיכה הארגונית ביצירתיות. יש קשר חיובי וחזק בין רגשות העובד ותחושותיו לבין היצירתיות שיפגין בעבודה. התחושות האלה מושפעות במידה רבה ממידת המשמעותיות שהעובד הרגיש ביחס לעבודתו. קרי, מידת האוטונומיה והחופש לפעול בהתאם להבנתו במסגרת תפקידו, מידת האתגר והסמכות שקיבל ביחס לביצוע המשימה לעומת שליטה וירידה לפרטים על ידי המנהלים, ועד כמה הוא חש שהוא מוערך בארגון בשל עבודתו – הן על ידי עמיתיו, הן על ידי מנהליו והן בשל הערך העצמי שחש ביחס לחברותו ושייכותו לארגון ולתפקיד.
מכאן, שאחד האתגרים החשובים הניצבים בפני ארגונים ומנהלי משאבי אנוש הוא לחזק את התחושות והרגשות החיוביים של העובד ביחס לתפקידו ולמשימותיו, לחזק את אפשרויות הצמיחה, האתגר והאוטונומיה כך שהעובדים יהיו מונעים באופן פנימי להפיק את המרב בתפקידם.

כישורי מנהיגות עצמית

מנהיגות עצמית הינה תהליך של השפעה שבאמצעותו פרטים מנווטים, מניעים ומנהיגים את עצמם כדי להשיג התנהגויות ותוצאות רצויות. התנהגויות המכוונות למיצוי הפוטנציאל האישי ולהשפעה עקיפה על אחרים כחלק
מתהליך השגת התוצאות הרצויות. (ההשפעה העקיפה היא המבחינה בין מנהיגות עצמית למנהיגות בכלל.
מנהיגות בכלל מכוונת להשפעה ישירה שיש למנהיג על אלו שבאמצעותם הוא מכוון להשיג תוצאות במשימות לאורך זמן.) מנהיגות עצמית מאגדת בתוכה מארז של שלוש אסטרטגיות קוגניטיביות והתנהגותיות, אשר משפיעות על התוצאות: אסטרטגיות ממוקדות התנהגות – מכוונות כלפי הגברת המודעות העצמית והביצוע של משימות הכרחיות, גם אם לא בהכרח מהנות. אסטרטגיות אלה כוללות בין היתר התבוננות עצמית, הצבת מטרות עצמיות, הנעה עצמית, משוב עצמי חיובי, תגמולים וחניכה עצמית.

אסטרטגיות הנעה טבעית
מתמקדות בניסיון החיובי הקשור למשימה ולתהליך ביצועה. כאשר העבודה עצמה מוערכת, מתגמלת ומהנה תגבר תחושת המסוגלות, היכולת והשליטה העצמית של עובדים ובסופו של דבר תשפר את ביצועיהם אסטרטגיות של דפוסי חשיבה קונסטרוקטיביים – מתייחסות לדפוסי החשיבה חיוביים ומסייעים מטבעם.
אסטרטגיה של שימוש בדיבור עצמי חיובי מניעה למחשבות, רגשות והתנהגויות חיוביות. הניסיון המחקרי והיישומי מלמד שניתן לאמן ולחזק את המנהיגות העצמית של עובדים ועל ידי כך לשפר את ביצועיהם באופן כללי ואת יכולותיהם הספציפיות כגון יצירתיות.

"המחקר המגוון והניסיון המצטבר בתחום הביצועים בכלל והחדשנות בפרט מלמדים שיש ביכולת של ארגונים לפתח ולקדם את יכולות העובדים באמצעות שיטות הדרכה ואימון ופיתוח ארגוני המחזק את הרגשות החיוביים של ההון האנושי את כישורי המנהיגות העצמית ואת השימוש באסטרטגיות חשיבה פרודוקטיביות ויצירתיות."

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

סדנא לחקר כישלונות

איכה – יומן מסע מתארגנים ליציאה לדרך

עיר דמוקרטית – עיר חינוך במאה ה-21

איכה – משחק אחד לניהול הכול

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן