השראה ממודל Picture Big

תנועת Picture Big נוסדה בשנת 1995 בארצות הברית על ידי דניס ליטקי ואליוט וושר. מטרתה לאפשר לכל תלמיד באשר הוא נתוני פתיחה שווים בקבלה למוסדות אקדמיים ובשוק העבודה, על ידי הקמה ויישום של תהליכי שינוי בבתי ספר ציבוריים באמצעות מודל ייחודי בשכונות מוחלשות. מתחילת דרכה נתמכה העמותה על ידי קרן ביל ומלינדה גייטס.

רשת בתי הספר שלPicture Big נבחרה כאחת מ-13 רשתות בתי הספר המתקדמות בארה“ב. באמצעות מודל ייחודי זה, למעלה מ %90 מתלמידי בית הספר מתקבלים לקולג‘, %75 מהם כדור ראשון במשפחה. כיום קיימים כ-80 בתי ספר הנמצאים ב-14 מדינות בארה“ב וב-10 מדינות בעולם. בתי הספר פועלים בשתי תצורות: בתי ספר שהוקמו על-פי מודל ה- MET ומיישמים אותו במלואו, ובתי ספר קיימים שבחרו לאמץ את רוח התפישה החינוכית ופועלים לאורה. בשנת 2015 נבחרה הרשת לאחת משלוש עשרה רשתות בתי הספר החדשניות בעולם:
קישור לאתר >>

עקרונות התכנון המרכזיים במודל:

  • "Time a at Student One" "אחד-אחד": עיקרון המקדם יחס אישי באמצעות יישום מודל חונכות אישית.
  • למידה בעולם האמיתי – connection world Real: למידה מבוססת התמחות בעולם העבודה.

נקודת המוצא של המודל מבוססת על תפיסה חינוכית הרואה בכל אדם ישות שלמה וייחודית בעלת חזקות, מרחבי צמיחה ותחומי עניין ייחודיים לה. תפיסה זו מעוגנת באמונה בזכות הבסיסית של כל אדם לשוויון הזדמנויות במימוש היכולות הייחודיות הגלומות בו. מכאן שהשאיפה בתוכנית היא לאפשר לכל אדם להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, תוך כדי הוקרה של השונות, הייחודיות והקצב של כל לומד. בנוסף, בתפיסה זו מגולמת גם ההנחה שהלמידה המיטבית מתרחשת תוך כדי שותפות ומעורבות פעילה של הלומד בתהליכי הלמידה. בתי הספר של רשת Picture Big השכילו לתת מענה להיבטים אלה של למידה באמצעות תוכנית לימודים אישית לכל תלמיד וחונך המלווה את התלמיד בתהליך הצמיחה שלו במשך ארבע שנים, ומתכלל את הקשר בין הלמידה בבית הספר ללמידה במקום ההתמחות.

לקריאה נוספת

הנה עוד חומרים שיעניינו אותך:

התחל“ה

מדריך למידה מבוססת פרוייקטים

המדריך למורה במגמת מנהיגות ויזמות בסביבה עסקית

דוגמאות לתהליכי למידה – למידה ממומחה

המדריך למנטור

תוכן זה מוגן. יש להתחבר כדי לצפות בו:

התחברו:

דילוג לתוכן